Sıkça Sorulan SorularAna sayfaya girdiğim iban numarası kayıt altına alınıyor mu?

Sitemizde kontrolü yapılan hiçbir iban bilgisi kayıt altına alınmamaktadır.

İban numaram başkasının eline geçse ne olur?

İban numarası, kredi kartı bilgisi gibi gizliliği olan bir bilgi değildir. İbanınızı eline geçiren birisinin yapabileceği şey hesabınıza para göndermektir. Bunun dışında kullanılamaz.

İban kontrolü yaparken banka ismi veya diğer bilgiler bazen gelmiyor. Nasıl düzeltebilirim?

Bu gibi bir sorunla karşılaşırsanız öncelikle Ctrl+F5 yaparak sayfayı güncelleyiniz. Böylelikle güncellediğimiz sayfamızı tüm dosyalarıyla yeniden yüklemiş olacaksınız. Yine de düzelmezse tarayıcınızın çerezlerini temizleyiniz.

EFT, havale yaptım fakat alıcı malımı göndermiyor, ne yapabilirim?

Uyarı bölümünde de değindik bu konuya. Eğer alıcıya ulaşamıyor veya dolandırıldığınızı düşünüyorsanız yapabileceğiniz tek şey savcılığa suç duyurusunda bulunmaktır. Maalesef sitemizin bu konuda yapabileceği bir şey yok.

EFT, havale yaptım fakat açıklamayı yanlış yazmışım, ne yapabilirim?

Bankanıza başvurarak eft merkezi aracılığıyla açıklamayı değiştirmesini isteyebilirsiniz. Alternatif olarak alıcıyla görüşerek ve dekontu ibraz ederek yeni açıklamayla ilgili bilgilendirme yapabilirsiniz.

İban kontrolünü sitenizden yaptığımızda parayı size mi göndermiş oluyoruz?

Her gün o kadar çok dolandırıcılık mağduru kişilerden mesaj alıyoruz ki. Sanki parayı bize göndermişler gibi mesaj atıyorlar birde. Sitemiz kullanıcıları sitemizde iban kontrolü yaptıklarında ve sonrasında o ibana para gönderdiklerinde parayı bize göndermiş olmuyorlar. Sıkıntı yaşadığınızda lütfen alıcı ile irtibata geçiniz.

iban, iban validator,validate iban,find bank names,find bank adress, iban sorgulama,banka sorgulama,banka adresleri,Bu hangi bankanın